Kronika

Vrasje në Prishtinë, Policia dhe Prokuroria japin detajet

Vrasje në Prishtinë, Policia dhe Prokuroria japin detajet
10:30 | 09 Gusht 2020

Policia e Kosovës njofton për një vdekje që ka ndodhur dje në Prishtinë.

Në raportin 24-orësh policia e ka cilësuar rastin si vrasje e dyshimtë.

“Prishtinë 08.08.2020 –14:30. Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes përveç njësive relevante policore ka dalë prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor të cilët e kanë konstatuar vdekjen e viktimës. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale, ndërsa me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin e policisë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera