×
Etiketë: prokuroria
Lajme30 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër 15 të pandehurve për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, legalizimi i përmbajtjes së rreme dhe shmangia nga...
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan – Byrosë së Narkotikëve Ndërkombëtar dhe Çështjeve të Zbatimit të Ligjit (INL) dhe NED-it, të mërkurën, ka mbajtur konferencë për media, në...
Lajme19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...
Lajme19 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, ka hedhur kritika në drejtim të LDK-së dhe LVV-së. Gjoshi këto dy parti i quan parti kumargjinjsh, sa i përket zbatimit të ligjit, duke e lidhur me aksionin...
Kronika19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan do të mbajë sot konferencë për media, lidhur me aksionin e mbrëmshëm në fshatin Karaçevë të Komunës së Kamenicës. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Prokuroria ka bërë me dije se në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Zyra e prokurorit të Sofjes ka ngritur aktakuzë kundër tre shtetasve rusë, për helmimin e biznesmenit bullgar, Emilian Gebrev, djalit të tij Hristo Gebrev dhe punonjësit të firmës, Valentin Tahchiev. kështu bëjnë të ditur mediat...
Kronika08 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 47 aktakuza kundër 54 personave, për vepra të ndryshme penale. Sipas një njoftimi për media, Prokurori i Shtetit gjatë...
Lajme04 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore, janë ngritur njëzetenjë (21) aktakuza kundër njëzetedy (22) personave, për vepra të ndryshme penale. Gjithashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit,...
Lajme03 Shtator 2020
Dega e LDK-së në Prizren ka kërkuar nga Prokuroria që t’i hetojë të gjeturat e raportit të auditorit në këtë komunë që udhëhiqet nga Mytaher Haskuka i Vetëvendosjes. Sipas auditorit “dobësi janë identifikuar në menaxhimin...
Kronika01 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë, për hir të informimit të drejtë e të saktë, njofton opinionin lidhur me prononcimet publike të avokates Rina Kika, gjatë ditës së djeshme, me pretendimin se aktakuza ndaj personit me inicialet ...
Ekonomi30 Gusht 2020
Prokuroria e shtetit ende nuk ka bërë të ditur hetimet për keqpërdorimin e mjeteve nga pakoja emergjente fiskale, pavarësisht se policia e krimeve ekonomike ka nisur hetime dhe u janë ofruar dëshmi nga Sindikata e...
Lajme27 Gusht 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë po kërkon nga Gjykata Themelore në Prishtinë, që Leotrim e Altion Sylës tu caktohet masa e paraburgimit, si të dyshuar për vrasjen e tani të ndjerit Qamil Demiri. Në kërkesën për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.