Lajme

Von der Leyen dhe Varhelyi: Dialogu Kosovë-Serbi mbetet një çështje vendimtare

Von der Leyen dhe Varhelyi: Dialogu Kosovë-Serbi mbetet një çështje vendimtare
15:24 | 26 Qershor 2020

Dialogu i Serbisë me Kosovën mbetet një çështje e rëndësishme, tha sot me anë të një shënimi në Twitter presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

”Dialogu me Kosovën mbetet një çështje kyç”, shkroi i Twitter Von der Leyen.

Gjithashtu, Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi deklaron se “bashkëpunimi rajonal mbetet thelbësor dhe dialogu me Prishtinën kyç”.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera