×
Etiketë: varhelyi
Lajme10 Korrik 2020
Evropa dështoi në Srebrenicë dhe ne ndjehemi të turpëruar, tha komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Duke folur të premten para Parlamentit Evropian, Varhelyi tha se “gjenocidi në Srebrenicë mbetet një plagë e...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Gjenocidi i Srebrenicës është ende një plagë e hapur në zemrën e Evropës dhe na kujton përgjegjësinë tonë të përbashkët për të parandaluar që gjenocidi të mos ndodhë përsëri, tha komisionari i Zgjerimit të BE...
Lajme26 Qershor 2020
Dialogu i Serbisë me Kosovën mbetet një çështje e rëndësishme, tha sot me anë të një shënimi në Twitter presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. ”Dialogu...
Lajme25 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti e ka takuar sot Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjërim, Oliver Varhelyi. Temë kryesore e diskutimit mes Hotit dhe Varhelyi ishte liberalizimi i vizave për kosovarët si një nga...
Lajme19 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka biseduar sot me Komisionarin për Zgjerim të BE’së, Oliver Varhelyi, me të cilin kanë diskutuar për situatën e krijuar nga pandemia COVID-19, dialogun me Serbinë dhe për...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Ballkani Perëndimor është një përparësi për Bashkimin Europian dhe ne i kemi kthyer fjalët në vepra, deklaroi sot komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. ”Ato kanë të bëjnë me metodologjinë e rishikuar të zgjerimit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.