Lajme

Varhelyi flet me Hotin për rinisjen e dialogut dhe vizat

Varhelyi flet me Hotin për rinisjen e dialogut dhe vizat
18:47 | 19 Qershor 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka biseduar sot me Komisionarin për Zgjerim të BE’së, Oliver Varhelyi, me të cilin kanë diskutuar për situatën e krijuar nga pandemia COVID-19, dialogun me Serbinë dhe për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Lajmin për bisedën e ka bërë publik vetë Komisionari për Zgjerim, duke thënë se me Hotin kanë diskutuar për nevojën e rinisjes së dialogut me Serbinë dhe për vizat.

“Diskutim i mirë dhe konkret me kryeministrin e Kosovës për bashkëpunimin në të ardhmen, për reformat drejt integrimit evropian, rimëkëmbjen ekonomike pas pandemisë me COVID-19, planet për investime në të ardhmen. Folëm gjithashtu edhe për nevojën që të rinisë dialogu me Serbinë dhe liberalizimi i vizave”, ka shkruar Varhelyi.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera