×
Etiketë: der
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Nacionalizmi vaksinor rrezikon jetët, ndërkohë që bashkëpunimi për sa i përket vaksinave i shpëton ato, theksoi sot presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Kërkimi për një vaksinë kundër COVID-19 është bërë objekt i...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ballkani Perëndimor është pjesë e Evropës dhe e ardhmja e këtij rajoni është në Bashkimin Evropian, ka porositur të mërkurën, në fjalimin vjetor për gjendjen e bllokut, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen....
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Lideri i partisë URA në Mal të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë për gazetën prestigjioze Der Spiegel se aleanca e re e arritur në mes të tri partive opozitare do të arrijë të rrëzojë Milo...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Italia është përfituesi kryesor i fondeve të BE-së, por me arsye të mirë, deklaroi presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen për Tg1. “Ne vuajtëm me Italinë dhe vajtuam vdekjen e saj gjatë krizës...
Lajme13 Korrik 2020
Von der Leyen mirëpret rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, përshëndeti sot vazhdimin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, dhe ofroi mbështetje për procesin. “Mirëpres vazhdimin e dialogut midis...
Lajme12 Korrik 2020
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen e ka përshëndetur vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, duke paralajmëruar se do ta ofrojë mbështetjen e plotë. “E përshëndes vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe do ta ofroj mbështetjen...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Komisioni Evropian tha të hënën se ka qenë gabim që presidentja Ursula von der Leyen është paraqitur në një video zgjedhore për partinë udhëheqëse të Kroacisë, në prag të zgjedhjeve të së dielës atje. Von...
Lajme26 Qershor 2020
Dialogu i Serbisë me Kosovën mbetet një çështje e rëndësishme, tha sot me anë të një shënimi në Twitter presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. ”Dialogu...
Lajme25 Qershor 2020
Gazeta e njohur austriake, Der Standard, shkruan në një analizë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po tentonte një marrëveshje të ndyrë. Gazetarja Adelheid Woelfl shkruan se normalisht tani pritet dorëheqja e Thaçit. “Është interesante...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Bashkimi Europian propozon qe vendet e pasura të negociojnë me kompanitë farmaceutike dhe të parapaguajnë për zhvillimin e vaksinave kundër koronavirusit. Sipas presidentes së Komisionit Ursual Von Der Leyen, kështu do të shmanget gara mes...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.