×
 • Lajme
 • Lajme

  “Vetëvendosje jo vetëm që largoi njerëz nga partia, por u kërkoi të mos qëndrojnë më në Kosovë”

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Ish-anëtari i VV-së tashmë në PSD, Zgjim Hyseni ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të VV-së për largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, duke thënë se të njëjtën e ka bërë kjo parti, madje u ka kërkuar edhe të largohen nga Kosova.

  Përmes një shkrimi në Facebook, Hyseni ka përmendur rastin e Aida Dërgutit.

  “Kujtojeni njëherë Aida Dërgutin. Ajo është kryqëzuar e kërcënuar më rëndë sesa Shkelzen Gashi. Asnjë demokrat nuk doli ta mbrojë sepse e tëra ishte orkestruar në VV. Më pas ia kerkuan dorezimin e pozitës së nënkryetares së Kuvendit me arsyetimin se ishte zgjedhur nga radhët e VV. Pse nuk ia kerkojnë Vjosës të njëjten sot. Edhe Vjosën, VV e propozoi.”, ka thënë ai.

  Ai shtoi ” U kërkove për një kohë mos të merren me politikë dhe mos të qëndrojnë në Kosovë. Ky është internim, jo thjesht largim”.

  Arbër Zaimi, ish-këshillari i ish-kryeministrit, Albin Kurti, sot përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje asnjëherë nuk ka larguar askënd.

  ” Në LV kurrë askujt nuk i kemi thënë ik. Pavarësisht pikëpamjeve. Madje edhe kur ka pasur fyerje. Edhe ata që kanë vendosur të ikin, para se ta bëjnë fakt të kryer, janë lutur të qëndrojnë. Kështu u arrit mbështetja e sotme mbi 50%”, ka shkruar Zaimi.

  https://www.facebook.com/zgjim.hyseni/posts/3243361335684165

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, është shprehur se kanë kërkuar kërkuar sanksionimin e Milan Radoiçiqit, por  sipas tij nuk...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Të tjera
  Vip28 Shkurt 2024
  Partnerja e Kanye West, Bianca Censori mund të përballet me burg ose një gjobë prej 15,000 euro pasi theu ligjin e ekzibicionizmit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.