Gjuha:
×
Etiketë: qëndrojnë
Lajme29 Shtator 2020
Gjykata Speciale, këtë javë edhe zyrtarisht ka nisur punën e saj. Tre ish pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani ndodhen në Hagë si të akuzuar, një për krime lufte e dy të tjerë për...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme02 Shtator 2020
Zyra e BE’së në Prishtinë po kërkon që Agjencia Kosova e Akreditimit duhet të funksionoj në mënyrë të pavarur nga interesat politike dhe biznesore, në shërbim të një kualiteti sa më të lartë të edukimit....
Lajme01 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës ka folur rreth propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, përfshirë kreun e PDK-së Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. Xhavit Haliti në DebatPlus të TV...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka njoftuar se autoritetet diplomatike janë në komunikim të vazhdueshëm me palën greke për lehtësimin e procedurave, ndërkohë Forcat e Armatosura e kanë gdhirë me qytetarët...
Lajme24 Qershor 2020
Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt takimi i tretë lokal koordinues për implementimin e udhërrëfyesit për një zgjidhje të qëndrueshme të armëmbajtjes pa leje dhe trafikimit të armëve të vogla dhe të lehta...
Lajme23 Qershor 2020
Është folur se SHBA-ja është duke e konsideruar tërheqjen e trupave prej misionit paqeruajtës të KFOR-it nga Kosova si pasojë e mosbashkëpunimit të Prishtinës. Por, a është kjo diçka që konsiderohet të jetë në tavolinë...
Lajme21 Qershor 2020
Ish-anëtari i VV-së tashmë në PSD, Zgjim Hyseni ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve të VV-së për largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, duke thënë se të njëjtën e ka bërë kjo parti, madje u...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.