×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdiq para dy ditësh, 74-vjeçarja sot rezulton e infektuar me koronavirus

  FrontOnline
  19 Korrik 2020

  Para dy ditësh ka vdekur një grua 74-vjeçare nga fshati Bradash i Podujevës, mirëpo ajo sot ka rezultuar se ka qenë e infektuar me koronavirus.

  Rastin e ka konfirmuar epidemiologia, Bedria Rama e cila ka thënë se e ndjera kishte pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

  Sipas saj, janë 65 raste aktive me koronavirus në Podujevë, prej tyre shtatë persona janë të shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK.

  “65 raste janë aktive. Në Klinikën Infektive janë shtatë persona të shtrirë. Sot janë konfirmuar tri raste pozitive, janë të fshatrave. Një rast është i Bradashit, ku ka vdekur para dy ditësh, por rezultati është konfirmuar sot, ka qenë edhe me sëmundje të rënda shoqëruese, mirëpo edhe me koronavirus”, ka thënë Rama për Gazetën Sinjali.

  Rama ka theksuar se kanë mungesë të testeve për koronavirus, pasi sipas saj kohëve të fundit janë duke i bërë vetëm 10 teste në ditë.

  “Në Podujevë janë testuar 20-25 persona në ditë për koronavirus, por kohëve të fundit 10, pasi nuk po kemi teste”. raporton Gazeta Sinjali.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.