Lajme

Vdes në QKUK një pacient, familja njoftohet pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19

Vdes në QKUK një pacient, familja njoftohet pas vdekjes se ka qenë i prekur me COVID-19
22:32 | 29 Qershor 2020

Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi për media ka njoftuar se sonte ka vdekur në QKUK një pacient i cili paraprakisht kishte qenë i shtrirë në repartin e neurologjisë, ndërsa pasi ka ndërruar jetë, sipas familjarëve në fletë lëshimin e spitalit thuhet se ka qenë i prekur me COVID-19.

Sipas njoftimit, viktima më herët nuk ka qenë i evidentuar në listën e të prekurve, madje as familja e tij nuk ka qenë e njoftuar deri pas vdekjes.

“Organet komunale janë njoftuar për rastin, pasi i është kërkuar mbikëqyrja e varrimit, nga ana e inspektorëve komunal, e po ashtu edhe familjarët kanë sqaruar se për këtë janë njoftuar vetëm pas vdekjes së familjarit të tyre, i cili ka qenë i shtrirë në neurologji dhe jo në klinikë infektive”, thuhet në njoftimin e Komunës së Malishevës.

Personi i vdekur, me inicialet S.T. është i lindur më 1953 nga fshati Banjë i Komunës së Malishevës.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme janë konfirmuar 122 raste të reja me coronavirus, duke çuar në 2 mijë e 799 numri i personave të infektuar me virus në Kosovë.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera