Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Vdes ministri i Qeverisë së Bosnjës, Salko Bukvareviq – rezultoi pozitiv në testin e COVID-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Salko Bukvareviq, ministër në Qeverinë e Bosnje dhe Hercegovinës, ka ndërruar jetë sot në ora e para të mëngjesit në klinikën e pulmologjisë pranë Universitetit të Sarajevës.

  Gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar të hënën, e disa ditë më herët kishte qenë në oksigjenoterapi, por kjo nuk mjaftoi për shkak të inflamacionet të thellë në mushkëri.

  Për këtë mjekët dje e kanë futur në respirator, por Bukvareviq në testin e COVID-19 është konstatuar se ka rezultuar pozitiv.

  Ai ushtroi funksionin e ministrit në Qeverinë e Bosnjës dhe Hercegovinës që nga vitit 2015. /Telegrafi/

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.