×
Etiketë: testin
Lifestyle30 Shtator 2020
Sigmund Freud është një nga shkencëtarët më të respektuar, por edhe më të diskutueshëm të shekullit të 20-të. Gjatë gjithë jetës së tij, disa e konsideruan atë sharlatan, të tjerët një gjeni! Coco Chanel e...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një test për alarm për bombë po kryhet në aeroportin “Nënë Tereza”. Autoriteti i Aviacionit Civil po teston gatishmërinë e saj, në kuadër të parandalimit të çdo ngjarje të mundshme. Gjatë testimit u evakuuan punonjësit...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash. ”Jam krenar që kemi zbuluar...
Lajme27 Shtator 2020
Kandidatët për patentë shofer nuk mund të hynë në test praktik, Ministria e Infrastrukturës thonë se po punohet. Kjo për arsye që personat që i testojnë apo ekzaminerët janë pa kontrata pune. Përderisa kandidatët e...
Lajme25 Shtator 2020
Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Indeksonline mëson se të mërkurën, eventualisht të enjten, dy shtetasit e dy vendeve s’do të kenë nevojë...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një zyrtar i lartë i Vatikanit tha të hënën se Papa Françesku është duke u vëzhguar vazhdimisht pasi u takua me një kardinal i cili më vonë doli pozitiv në testin për Covid-19. Kardinali filipinas,...
Lajme08 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se afati i dytë i testit të maturës do të mbahet më 10 tetor Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për medias nga MASh’i. “Këshilli Shtetëror...
Lajme07 Shtator 2020
Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM) ka bërë publike sot rezultatet e Provimit të Maturës Shtetërore 2020 (afati i parë), sipas të cilave rezultati i përgjithshëm i kalueshmërisë është 67.44 përqind. Prej këtij rezultati, 67.38 përqind...
Kronika01 Shtator 2020
I akuzuari për mashtrim, Anton Markaj, është deklaruar i pafajshëm në seancën e shqyrtimit fillestar të mbajtur të martën, në Gjykatën Themelore Pejë, dega në Istog. Pas leximit të aktakuzës nga prokurorja Arlinda Nallbani-Gacaferri, i...
Lajme29 Gusht 2020
Pas shumë kohësh maturantët u rikthyen në bankat e shkollës. Por këtë herë ata erdhën për t’iu nënshtruar testit të maturës. Kësaj here rikthimi i tyre në shkolla ishte krejtësisht ndryshe. Me maska e dezinfektues...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Administrata amerikane e ushqimit dhe ilaçeve (FDA) aprovoi përdorimin e një testi për koronavirus nga Laboratorët Abbott, i cili nxjerr rezultatin në 15 minuta dhe kushton vetëm 5 dollarë, shkruan Forbes. Abbott tha se planifikon të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Gjermania do të heqë testet e detyrueshme të koronavirusit për udhëtarët që kthehen nga zonat me rrezik të lartë jashtë vendit dhe do të përqendrohet në testimin e njerëzve me simptoma ose ata që kanë...
Lajme18 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASh) ka organizuar sot një takim ku kanë marrë pjesë përfaqësues të Qeverisë së Kosovës, MASh, drejtorët e DKA-ve, përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës, SBAShK-ut dhe Këshillit të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.