Lajme

Vdes edhe një person i infektuar me Covid-19, shkon në 41 numri i të vdekurve në Kosovë

Vdes edhe një person i infektuar me Covid-19, shkon në 41 numri i të vdekurve në Kosovë
17:32 | 25 Qershor 2020

Ka shkuar në 41 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë.

Sipas një njoftimi nga Ministria e Shëndetësisë, pasditen e së enjtes, në Qendrën e Mjekësisë Sportive në QKUK ka vdekur pacienti me inicialet Sh.Sh. (1968) nga Istogu.

Në njoftim theksohet se ai ishte pranuar në Njësinë Intensive në Qendrën e Mjekësisë Sportive më 23 qershor, si transfer nga Klinika Infektive.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera