[wp-story]

Lajme

Vdes aktivisti i LDK-së

Vdes aktivisti i LDK-së
15:31 | 21 Nëntor 2020

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkumbin Gashi, ka njoftuar për vdekjen e aktivistit të kësaj partie, Isuf Bajraktarit.

Gashi përmes një postimi në Facebook, tha se Bajraktari për vite me radhë i arsimoi shumë gjenerata nxënësish.

Sot nga ne u nda Isuf Zenel Bajraktari, intelektual i kohës, veteran i arsimit, aktivist i madh i LDK-së.

Isuf Zenel Bajraktari për vite me radhë i edukoj dhe i arsimojë gjenerata të tëra nxënësish, si dhe udhëheqi shkollën fillore në Baran, kështu ai i sherbeu vendit të tij edhe përkundër pengesave që kishte nga sistemi i kaluar.

Më këtë rast ju shprehi ngushllime të sinqerta Familjes Bajraktari, miqëve dhe shokëve./FrontOnline

Sot nga ne u nda Isuf Zenel Bajraktari, intelektual i kohës, veteran i arsimit, aktivist i madh i LDK-së.Isuf Zenel…

Posted by Shkumbin Gashi on Saturday, November 21, 2020

 

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera