×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  U fotografua me maskën në mjekër, reagon eksperti i Shtëpisë së Bardhë për sëmundjet infektive

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i SHBA’së për sëmundjet infektive e ka mbrojtur vetën nga akuzat për hipokrizi pasi u pa me maskë në mjekër dhe pa distancë sociale derisa po shikonte një ndeshje bejsbolli.

  Eksperti i sëmundjeve ngjitëse që po akuzohet për dështim në përgjigje të pandemisë Covid-19, u pa në mes të dy personave me maskën në mjekër.

  Por Fauci në një intervistë për Fow News mohoi akuzat.

  “E kisha maskën në mjekër. Duhej ta hiqja. Isha i dehidratuar dhe po pija ujë duke tentuar të rihidratoj vetën”, insistoi Fauci.

  “Ndërkohë, dola negativ në Covid-19 një ditë më parë. Unë e mbaj maskën tërë kohën kur jam jasht”, tha ai duke i quajtur kritikat qëllimkëqija.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia gjermane arrestoi në Berlin 65-vjeçaren Daniela Klette, një anëtare e gjeneratës së tretë të Fraksionit të Ushtrisë së Kuqe (RAF), e...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Koordinatori për Financa në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa ka thënë se nga Pakoja për Ringjallje...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad, në një intervistë për mediat serbe deklaroi se është shumë e rëndësishme që të gjitha marrëveshjet...
  Sport27 Shkurt 2024
  Interi i këtij edicioni është një skuadër e frikshme, që nuk mund ta ndalojë askush. Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzaghi është...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.