×
Etiketë: sëmundjet
Lajme25 Prill 2022
UNICEF dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë bërë thirrje për intensifikimin e përpjekjeve për t’u siguruar të gjithë qytetarët e Kosovës që të marrin vaksinat. Kjo thirrje vie në kuadër të javës Botërore të Imunizimit...
Lifestyle01 Tetor 2020
Po fillon një panik në lidhje me sëmundjet që do vijnë në këtë kohë. Si mund ta tregoni dallimin mes simptomave të ftohjes dhe koronavirusit? Si mund ta rrisni sistemin tuaj imunitar gjatë dimrit? Ka...
Lifestyle21 Shtator 2020
Tumori dhe sëmundja e zemrës janë shkaqet më të zakonshme të vdekshmërisë në gratë e moshës mesatare. Sipas statistikave dhe në varësi të moshës, këto dy sëmundje janë shkaku i vdekjes në popullatën totale femërore...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani e shoqëruar nga deputetët Haxhi Avdyli, Hajrullah Çeku dhe Albena Reshitaj, kanë vizituar Komunën e Mitrovicës, ku u pritën nga kryetari Agim Bahtri. Osmani bashkë me deputetët ka qëndruar në...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i SHBA’së për sëmundjet infektive e ka mbrojtur vetën nga akuzat për hipokrizi pasi u pa me maskë në mjekër dhe pa distancë sociale derisa po shikonte një ndeshje bejsbolli....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.