Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trump pranon nominimin për zgjedhjet presidenciale në Shtëpinë e Bardhë, Biden në mënyrë virtuale

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Presidenti amerikan Donald Trump u propozua sot që të pranojë zyrtarisht nominimin presidencial të republikanëve dhe të mbajë një fjalim para kombit nga Shtëpia e Bardhë.

  Kjo është arsyeja pse anëtari më me ndikim, i zgjedhur i Partisë Demokratike, Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, e kritikoi Trumpin për shfrytëzimin të padrejtë të Shtëpisë së Bardhë.

  Pelosi, e cila është personi i tretë më me ndikim në partinë e saj, i tha rrjetit MSNBC se Trumpi dëshiron ta “degradojë përsëri Shtëpinë e Bardhë dhe ta politizojë”.

  Ndërkohë, rivali i presindetit aktual në zgjedhjet e ardhshme për presidentin e 46-të, ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, demokrati Joe Biden, do të pranojë nominimin e partisë dhe do të mbajë një fjalim para kombit në mënyrë virtuale.

  Epidemia e coronavirusit në Shtetet e Bashkuara ka ndikuar që të dy partitë më të mëdha politike amerikane të heqin dorë nga duelet tradicionale televizive dhe tubimet para disa mijëra mbështetësve.

  Ndryshe, sondazhet e gjertanishme e vendosin në epërsi të madhe kandidatin demokrat kundrejt republikanit.

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.