×
Etiketë: autoskicë
Front TV01 Tetor 2020
Nuk ka asgjë të re rreth kalimit të kryeparlamentares Vjosa Osmani në radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka thënë anëtarja e Kryesisë së këtij subjekti, Albulena Haxhiu, e cila tha se nuk i kanë bërë...
Lajme01 Tetor 2020
Bajram Tafolli, invalidi i luftës nga Prizreni thotë se nuk po përfiton pension. Ai ka thënë se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe jetoj në shtëpinë e vëllait të tij dhe nuk ka të...
Lajme01 Tetor 2020
Të martën nga ora 10:00 para Komisionit Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës do të raportojë kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Haziri do të...
Ekonomi01 Tetor 2020
Në Ditën Botërore të të Moshuarve, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, bashkë edhe me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot kanë vizituar Shtëpinë për Persona të Moshuar pa Përkujdesje Familjare në Prishtinë,...
Lajme30 Shtator 2020
Agim Bahtiri, kryetar i Komunës së Mitrovicës, tha se Mitrovica nuk do të mund dhe nuk duhet të jetë temë e bisedimeve në dialogun Kosovë- Serbi. “Negociatat për Mitrovicën kanë përfundua më 2015. Komuna ka...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Çekisë miratoi propozimin që ky vend të rikthehet në gjendje të jashtëzakonshme nga 5 tetori, për të luftuar rritjen e mprehtë të numrit të rasteve me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë, Roman...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, të mërkurën ka premtuar 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për t’u ndihmuar vendeve të varfra, raporton Reuters. Kurse presidenti i Bankës Botërore, David Malpass ka thënë se, “hyrja e...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Për 4.7 përqind është ulur numri i punëtorëve në industrinë e Maqedonisë në periudhën janar-gusht 2020, në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit 2019. Ndërsa në gusht të viti 2020, në krahasim me gushtin...
Lajme30 Shtator 2020
Bashkimi Evropian ka sqaruar se qëndrimi i saj mbetet se të gjitha marrëveshjet e arritura në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë duhet të zbatohet dhe se në zbatimin e Marrëveshjes për krijimin e Asociacionit të...
Lifestyle30 Shtator 2020
Rrezatimi i telefonit celular mund të kontribuojë në rënien e mprehtë të popullatave të insekteve që janë parë vitet e fundit në shumicën e vendeve evropiane, ka treguar një studim i gjerë në Gjermani. Me...
Ekonomi30 Shtator 2020
Pandemia COVID-19 do të bëjë që në vitin 2020 ekonomia e Kosovës të pësojë rënie me 7.2 për qind. Kështu janë projeksionet e Bankës Qendrore të Kosovës, por për të cilat u tha se mund...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Vizitë e papritur e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Mal të Zi ku u takua me Presidentin Malazez Milo Gjukanoviç. Pas drekës me presidentin malazez, Rama u takua me kreu e ‘Listës Shqiptare’ Nik Gjeloshi...
Lajme30 Shtator 2020
Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim njoftues Ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly. Sipas komunikatës nga Prokuroria e Shtetit, fillimisht Lumezi i ka uruar mirëseardhje Ambasadorit Kolly në misionin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.