[wp-story]

Bota/Rajoni

Merkel premton 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për vendet e varfra

Merkel premton 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për vendet e varfra
16:52 | 30 Shtator 2020

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, të mërkurën ka premtuar 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për t’u ndihmuar vendeve të varfra, raporton Reuters.

Kurse presidenti i Bankës Botërore, David Malpass ka thënë se, “hyrja e gjerë, e shpejtë dhe e përballueshme për vaksinat” do të jetë në qendër të rikuperimit ekonomik global, për t’i ngritur të gjithë.

Merkeli gjithashtu u ka bërë thirrje edhe “atyre që druhen” që të angazhohen në përpjekjen globale për vaksinën.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera