×
 • Lajme
 • Lajme

  Temperaturat e larta, qytetarë të shumtë po freksohen në Liqenin e Batllavës

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Ditëve të fundit në vendin tonë po mbretërojnë temperatura të larta, derisa shumë kosovarë gjatë këtij vikendi ia mësyjnë shtetit amë.

  Madje, po krijohen edhe kolona të shumta, e interesimi më i madh mbetet për Shëngjin e Durrës, pasi që janë më afër.

  Por, edhe në Kosova vendet rekrative u stërmbushën përgjatë këtyre dy ditëve.

  Një nga pjesët me të pëlqyera mbetet pa dyshim Liqeni i Batllavës.

  Sot madje pati numër të madh qytetarësh që po gjejnë relaks, në këtë liqen, pavarësisht që numri i rasteve me COVID-19 po vazhdon të jetë goxha i madh.

  Me ofertat e “Sharr Travel”, vetëm sot 300 qytetarë udhëtojnë drejtë Shqipërisë
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Bashkimi Evropian ka thënë se afati i dorëzimit të raportit të Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell, rreth masave të vendosura...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  Përfaqësuesit e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të vizitojnë Malin e Zi nga 17 deri...
  Lajme18 Qershor 2024
  Lordi George Robertson, ish-Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, nuk e përjashtoi mundësinë e përshkallëzimit të situatës në Ballkanin Perëndimor, kur solli në...
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Kina po i ofronte Rusisë teknologji që po zgjat pushtimin rus të Ukrainës...
  Lajme18 Qershor 2024
  Udhëheqësit e Bashkimit Evropian përfunduan pa marrëveshje një diskutim të hënën se kush duhet të marrë postet kryesore të bllokut evropian për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, për FrontOnline thotë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.