Gjuha:
×
Etiketë: batllavës
Lajme30 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka nisur ditën duke promovuar bukuritë e Liqenit të Batllavës. Thaçi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka publikuar sot nëj video ku shihen pamje mahnitëse nga Liqeni i...
Lajme24 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për nivelin e ujit në Liqenin e Badocit dhe atë të Batllavës. Në njoftim nga KRU “Prishtina” kanë treguar se niveli i ujit në Liqenin e Badocit është...
Lajme16 Gusht 2020
Javëve të fundit pothuajse çdo ditë vendi është përballur me reshje të mëdha të shiut. Ndonëse për fermerët ka shkaktuar telashe në të mbjellurat, por si rrjedhojë e këtyre reshjeve është rritur niveli i ujit...
Lajme15 Gusht 2020
Javëve të fundit pothuajse çdo ditë vendi është përballur me reshje të mëdha të shiut. Ndonëse për fermerët ka shkaktuar telashe në të mbjellurat, por si rrjedhojë e këtyre reshjeve është rritur niveli i ujit...
Lajme02 Gusht 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave të Liqeni i Batllavës, raporton portali FrontOnline. Lexues të portalit FrontOnline, kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes, ku shihet një vetur e tipit Golf-2 e cila...
Lajme02 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, ditë më parë ka marrë masa për parandalimin e përhapjes së coronavirusit, pasi  që numri i të infektuarve ka shënuar rritje në dy javët e fundit, por këto masa të Qeverisë nuk...
Lajme27 Korrik 2020
Ujësjellësi rajonal KRU “Prishtina” ka njoftuar se niveli i ujit në liqenin e Badovcit është 9.65 metra nën kapërderdhje, kurse niveli i ujit në liqenin e Batllavës është 6.04 metra m nën kapërderdhje. “Të dashur...
Lajme28 Qershor 2020
Ditëve të fundit në vendin tonë po mbretërojnë temperatura të larta, derisa shumë kosovarë gjatë këtij vikendi ia mësyjnë shtetit amë. Madje, po krijohen edhe kolona të shumta, e interesimi më i madh mbetet për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.