Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Vikendi mbushë Liqenin e Batllavës, nuk respektohen rekomandimet e Institutit( Video)

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Qeveria e Kosovës, ditë më parë ka marrë masa për parandalimin e përhapjes së coronavirusit, pasi  që numri i të infektuarve ka shënuar rritje në dy javët e fundit, por këto masa të Qeverisë nuk po gjejnë zbatim nga qytetarët, raporton portali FrontOnline.

  Në vendimin e Qeverisë, thuhet se qytetarët janë të obliguar të bartin maska gjatë qëndrimit në ambiente të hapura dhe të mbajnë distancën, por në disa foto  të siguruara nga portali FrontOnline, shumë qytetarë sot kanë zgjedhur Liqenin e Batllavës për të pushuar kështu duke mos i respektuar masat e Qeverisë së Kosovës.

  Lexues të portalit, kanë thënë se qytetarët në Liqenin e Batllavës, janë pa maska dhe nuk po e respektojnë distancën, ata kanë thënë se deri në këtë momente nuk është vërejtur prania e Policisë së Kosovës apo inspektoratit komunalë të cilët po e bëjnë monitorimin e zbatimit të masave.

   

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.