×
Etiketë: Qytetarë
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme kanë arrestuar një persona, pasi i njëjti ka marrë dhe mbajtur në mënyrë të kundërligjshme një fëmijë, raporton Front Online. Njoftimi i policisë:...
Kronika23 Shtator 2020
Mbi 24 mijë qytetarë janë gjobitur për më pak se një muaj, për mosrespektim të masave anti-Covid. Të gjitha mjetet nga gjobat e shqiptuara nga Policia nga dita kur ka hyrë në fuqi Ligji për...
Lajme21 Shtator 2020
Është realizuar me sukses një operacion i kërkim-shpëtimit malor në fshatin Drelaj të Rugovës së Pejës. Njësia e Kërkim-Shpëtimit e Gardës Kombëtare të FSK-së, ka arritur që herët në mëngjes t’i shpëtojë katër qytetarë, të...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Hong Kongu do t’i rihapë kafenetë, pishinat dhe parqet nga e premtja, teksa ka paralajmëruar zbutjen e kufizimeve, pas testimit të gati dy milionë personave në një program të organizuar qeveria kinez, në të cilin...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë janë gjobitur saktësisht 1 mijë e 258 qytetarë të cilën nuk respektuan masat kundër koronavirusit të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovë,...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja Kosovë-Serbi ka rëndësi gjeopolitike. Sipas tij, me këtë marrëveshje i jipet një sinjal i qartë Kinës dhe Rusisë. “Kjo marrëveshje nuk është vetëm marrëveshje mes dy...
Lajme01 Shtator 2020
Në javën e parë të hyrjes në fuqi të Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19, i cili parasheh ndëshkime për të gjithë ata që nuk i respektojnë masat e vëna nga qeveria e...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Me mijëra vetë kanë mbushur rrugët e Berlinit për protestën masive kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Një gjykatë gjermane ia dha në fund dritën jeshile mbajtjes së tubimit që ka detyruar policinë të dërgojë...
Lajme26 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës më 21 korrik të këtij viti ka filluar me realizimin e testeve serlogjike, ku janë duke zhvilluar 3 hulumtime për të pasur një pasqyrë se sa është shkalla e infektimeve në popullatë...
Lajme23 Gusht 2020
Policia e Kosovës po vazhdon me aksionin e saj për të mbikëqyr respektimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë për Gazetën Sinjali se gjatë...
Lajme21 Gusht 2020
Gripi sezonal që zakonisht paraqitet nga muajt tetor, nëntor dhe dhjetor mund të përkeqësoj situatën me COVID-19 në Kosovë. Mikrobiologu Lul Raka në një intervistë për RTV Dukagjinin thotë se është e nevojshme që këtë...
Lajme21 Gusht 2020
Sot janë shëruar edhe 2 qytetarë të tjerë të cilët ishin të prekur me COVID-19, nga Komuna e Malishevës, përderisa nuk është regjistruar asnjë rast i ri gjatë ditës së sotme, apo në 24 orët...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas shërimit nga koronavirusi është kthyer sot në zyrën e tij. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka folur për përvojën e tij gjatë kësaj periudhe. Hoti ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.