×
Etiketë: larta
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, është pritur në takim nga kolegu i tij në Turqi, Hulusi Akar. Takimi u bë në kuadër të vizitës së Qunit në selinë e Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të jetë kohë me vranësira ndërsa të mërkurën pritet të ketë kthjellim, shkruan Prishtina Weather. 28.09.2020 – Në veri të rajonit po kalon një ciklon, që ditën e nesërme...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në Shqipëri sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në zonat verilindore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje në formën e...
Lajme12 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHP) ka dalë me rekomandime për qytetarët, pas kthimit të temperaturave të larta e të cilat ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në...
Lajme12 Gusht 2020
Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre organizua në rrethana të paqarta nga shërbimet sekrete të Turqisë...
Ekonomi11 Gusht 2020
Çmimet e disa laboratorëve private në Kosovë për testimin serologjik për koronavirus, i konsideron të larta udhëheqësi i Organizatës joqeveritare “Konsumatori”, Selatin Kaçaniku. Disa laboratorë privatë në Kosovë tashmë kanë nisur të kryejnë këto teste...
Lajme10 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas certifikimit të institucioneve shëndetësore private për bërjen e testit anti-Covid. KMDLNj deklaron se nëse informatat që testi për COVID-19 do të...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, priti sot në takim njoftues ambasadorin e ri të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Ajo me këtë rast ka thënë se Gjermania mbetet partneri kryesor i...
Lajme29 Korrik 2020
Prishtina Weather ka publikuar motin për ditët e ardhshme, raporton Gazeta Express. Sipas parashikimit, ditën e enjte do të ketë mot të nxehtë. Të premten dhe shtunën mundësi për reshje shiu. Në fundjavë rënie e...
Lajme26 Korrik 2020
I nxehti afrikan po vjen dhe shumë shpejt do të pushtojë Evropën javën e ardhshme, ku na pret një gusht përvëlues me temperatura mbi 40 gradë celcius.Vapa e madhe po vjen sipas meteorologëve, pasi vransirat...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liqeni i Fierzës po lë bregun e po tkurret çdo ditë rreth kupolës së tij. Mungesa e reshjeve dhe temperaturat e larta ne Kukës, po pakësojnë ndjeshëm prurjet e lumenjve që furnizojnë ujëmbledhësin më të...
Lajme20 Korrik 2020
Fillim i javës do të përcillet nga mot me diell. Temperaturat pritet të ngrihen si pasojë e masave të nxehta të ajrit me origjinë afrikane. Ndërkohë nga dita e premte pritet të krijohen kushte për...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në qeveri. Në deklaratën e Koalicionit të Shqiptarëve thuhet se ata janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.