×
Etiketë: ynë
Kronika23 Shtator 2020
Besnik Shala, i njohur me nofkën “Qorri”, u vra të martën në mbrëmje nga ana e zyrtarëve të Policisë së Kosovës në “Lagjen e Trimave” në Prizren. Një ditë më pas, familja e tij po...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një video-mesazhi ka ftuar qytetarët e Kosovës të vetdijësohen në lidhje me kujdesin ndaj natyrës. Osmani mes tjerash ka apeluar për mos konsumimin e duhanit, duke ruajtur...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli e ka quajtur dështim paraqitjen e delegacionit kosovarë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Veseli ka thënë se në SHBA, Kosova e ka humbur mundësinë që...
Lajme02 Shtator 2020
Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA, Avni Spahiu, ka thënë se është e paqartë ajo që do të flitet në takimin e Uashingtonit më 4 shtator, por që kjo nuk është shkak për brengosje pasi që...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Në dy vjetorin e vdekjes së Adem Demaçit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se përulen me respekt e mirënjohje te thellë para kujtimi të jetës dhe veprës së tij. “Nuk do t’i gjej...
Lajme22 Korrik 2020
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka uruar senatorin amerikan, Bob Dole, me rastin e ditëlindjes së tij. Çitaku ka thënë se Dole është kampioni dhe heroi i Kosovës dhe...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ky takim i jashtëzakonshëm i Këshillit Europian që do të zhvillojmë sot i është përkushtuar tërësisht planit të rimëkëmbjes dhe buxheti europian për këtë gjë është një moment i së vërtetës dhe i ambicies së...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Në vend që të qeshin me modelin tonë të luftimit të COVID-19, do të ishte më mirë të mësonim diçka nga përvoja jonë, pohon epidemiologu suedez Andre Tegnell, njeriu që ideoi dhe që mbron këtë...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Presidenca gjermane e këshillit të BE e konsideron një projekt kyç, anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në union. Në programin zyrtar, qeveria federale bën thirrje për një perspektivë të besueshme të pranimit duke theksuar...
Lajme20 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se sot është Dita Botërore për Refugjatë, ditë që populli kosovar duhet ta kujtojë edhe për shkak të historisë dhe përvojës sonë ende të freskët. Sipas...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Presidenti Stevo Pendarovski në ‘Facebook’ në lidhje me coronavirusin, shkroi se përderisa ekspertët shëndetësorë nuk gjejnë vaksinë kundër COVID-19, virusi për fat të keq do të jetë realiteti ynë. “Virusi godet familajrët tanë, miqtë tanë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takoi sot fshatarë dhe fermerë të Njësisë Administrative të Ndroqit. Në takimin me banorë të zonës, z.Basha u njoh me problematikat e tyre që lidheshin më shumë më bujqësinë...
Lajme12 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani në seancën solemne për nder të Ditës së Çlirimit të Kosovës, ka thënë se çdo herë do jenë falënderues ndaj secilit që sakrifikoi për sjelljen e lirisë së vendit. Osmani...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.