×
Etiketë: vere
Lajme15 Korrik 2020
Bashkimi Europian ka rekomanduar që të mbyllin kufijtë me të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus. Të paktën deri në fund të korrikut nuk rekomandohet hapja e kufijve...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Temperaturat në Arktikun siberian arritën nivele rekord në qershor me disa zona ku termometri shkoi deri në 10 gradë Celsius. Shkencëtarët thonë se i nxehti ka ndihmuar zjarret në rajon duke rezultuar në çlirimin e...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
MIT dhe Harvard kanë punuar në sensorë që mund të zbulojnë viruse si ebola që nga viti 2014 dhe ata tani po punojnë në një maskë për fytyrën që do të ndizet kur i afrohet...
Vip30 Qershor 2020
Shfaqja e ‘MTV Awards’ do të jetë ngjarja e parë e Barclays Center që nga fillimi i pandemisë në New York. Ngjarja do të mbahet në Barclays Center në Brooklyn, New York më 30 gusht,...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Edhe nëse pikat tona preferuara të notit janë rihapur, është ende e rëndësishme të mbani në mend disa gjëra për të mbajtur veten të sigurt nga COVID-19. Sipas CDC, aktualisht nuk ka asnjë provë që...
Vip24 Qershor 2020
Reperi nga Gjilani, Etrit Hamiti, keto ditë ka plasuar një video projekt freestyle, i cili është pritur shumë mirë nga ndjeksit e tij në Instagram, ku për disa ditë ka grumbulluar 30 mijë klikime. Projekti...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
“Nju York Times” raporton se sipas disa burimeve të saj, zyrtarët e lartë të BE janë duke shqyrtuar një plan se kë do të lejojnë të hyjë unionin europian duke nisur nga 1 korriku dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.