×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bashkimi Evropian mund të mos lejojë udhëtarët amerikanë këtë verë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Nju York Times” raporton se sipas disa burimeve të saj, zyrtarët e lartë të BE janë duke shqyrtuar një plan se kë do të lejojnë të hyjë unionin europian duke nisur nga 1 korriku dhe mesa duke amerikanët mund të mos jenë në këtë listë.

  “Vlerësimi pritet të bazohet në mënyrën se si vendet e origjinës së udhëtarëve po e trajtojnë pandeminë”, raporton gazeta. Të dhënat nuk bëhen me dije nga janë marrë, por në listë përfshihen dhe udhëtarët nga Kina, Rusia e Brazili.

  SHBA aktualisht ka numrin më të madh të rasteve me Covid-19 në botë me më shumë se 2.3 milionë persona të prekur dhe mbi 120,000 vdekje.

  Udhëtarëve amerikanë iu është ndaluar hyrja në vendet e Bashkimit Europian që nga mesi i marsit, kur u vendosën masat bllokuese në pjesën më të madhe të kontinentit.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka shpërndarë një video lidhur me protestën që po zhvillohet – në kërkim të drejtësisë...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka pasur një përplasje të ashpër me Bucin. “Edona është ‘queen’ për ty”, ka qenë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.