×
Etiketë: ushtarak
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe dy trupa të pajetë, duke çuar në 26 numrin e viktimave...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Në Ukrainë një airoplan ushtarak është aksidentuar me ç’rast numri i të vdekurve sot ka shkuar në 25, dy persona kanë shpëtuar duke u hedhur së bashku. Si shkak i këtij aksidenti mendohet së ketë...
Lajme26 Shtator 2020
Ish- deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. Ai ka theksuar se arrestimet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. ”Do të akuzohet edhe një këshilltar i...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shërbimi Ushtarak gjerman i Kundërzbulimit (MAD) do të ketë një udhëheqje të re, sipas disa burimeve. Presidenti aktual i agjencisë së sigurimit, Christof Gramm, do të largohet nga posti, të cilin e ka mbajtur që...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka nderuar me medalje arkitektin e Spitalit të parë Ushtarak të Zonës Operative të Dukagjinit, Beqir Berisha.
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka pritur dje ekipin mjekësor ushtarak nga Italia, që do të ndihmojë Kosovën në luftën me COVID-19. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Orlando ka...
Lajme22 Gusht 2020
Ndonëse është thënë e treguar për jetën e komandantit legjendar Adem Jashari, i cili me tërë familjen e tij u flijua për lirinë e vendit, një fotografi e tillë nuk është parë deri më tani....
Lajme22 Gusht 2020
Ramush Haradinaj nuk është i vetmi ndër luftëtarët kosovarë që u aftësuan në shërbimin e detyrueshëm ushtarak të Ish-Jugosllavisë e ku më pas ia kthyen tytat regjimit serb për lirinë e Kosovës. Për “Indeks-Intervistë” me...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
“Është një imazh që do të mbetet i gdhendur në kujtesën e shumë njerëzve. Panorama e shkëlqyeshme e një fushe të Casentino dhe më pas një helikopter i Forcave Ajrore Shqiptare në mes të saj....
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti vizitoi Spitalin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ministrinë e Mbrojtjes. Ai tha se janë ngritur kapacitetet, dhe ky spital, mund të shfrytëzohet për trajtimin e COVID-19 në rast...
Lajme22 Korrik 2020
Albin Kurti para deputetëve dhe qytetarëve para se të votohej kryeministër në paraqitjen e programit të tij qeverisës kishte thënë se do të bëjnë shërbimin ushtarak të detyrueshëm prej tre muajsh. Kurti kishte thënë se...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Turqia kritikoi SHBA-në të mërkurën për përfshirjen e Qipros greke në Programin e saj Ndërkombëtar të Edukimit dhe Trajnimit Ushtarak, raporton Anadolu Agency. “Iniciativat që nuk respektojnë ekuilibrin midis palëve nuk do të kontribuojnë në...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Koreja e Veriut ka pezulluar planet për “Veprim ushtarak” kundër Koresë së Jugut, kanë raportuar mediat shtetërore. Në javët e fundit ka pasur rritje të retorikës së ashpër nga veriu ndaj aktivistëve të cilët planifikonin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.