×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Koreja e Veriut pezullon “veprimin ushtarak” mbi Korenë e Jugut

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Koreja e Veriut ka pezulluar planet për “Veprim ushtarak” kundër Koresë së Jugut, kanë raportuar mediat shtetërore.

  Në javët e fundit ka pasur rritje të retorikës së ashpër nga veriu ndaj aktivistëve të cilët planifikonin shpërndarjen e disa broshurave me mesazhe anti Koresë së Veriut përtej kufirit, raporton BBC.

  Në një takim të cilin e ka kryesuar lideri Kim Jong-un, kanë raportuar mediat shtetërore që të pezullohet plani për veprim ushtarak.

  Komisioni Qendror Ushtarak një situatë të atillë e ka quajtur “mbizotëruese”.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova, ndërsa të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë kanë mbetur të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Papa Françesku, që po përballet me grip, është dërguar në spital të mërkurën pas deklarimit të përjavshëm, ka njoftuar Vatikani. Vatikani nuk...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Tash e dy ditë kanë filluar gërmimet e para për të pagjeturit për këtë fillim vit në Prekaz. Lajmin e ka bërë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se Reforma e administratës dhe sundimi i...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Dinarin nuk na e sollën në tavolinë aleatët, por arroganca e kryeministrit Kurti”. Kështu, po vlerëson ish-kryenegociatori Avni Arifi. Arifi për Front...
  Sport28 Shkurt 2024
  Barcelona përballet me një sfidë në rritje me ngritjen e futbollit në Arabinë Saudite, ku klubet me ambicie kolosale duan të joshin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.