×
Etiketë: pezullon
Auto25 Shtator 2020
Kompania Facebook tha të enjten se ka mbyllur tre rrjete të llogarive të rreme të cilat mund të përdoreshin nga shërbimet e inteligjencës ruse për rrjedhje dokumentesh si pjesë e përpjekjeve për të ndërhyrë në...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar një pjesë të ndihmave financiare për Etiopinë për shkak të mungesës së përparimit në bisedimet me Egjiptin dhe Sudanin rreth digës masive që Etiopia është duke e ndërtuar në Nilin...
Lajme11 Gusht 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se ka pezulluar protestën e paraparë për nesër. FSSHK-ja ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në bisedën e djeshme ka premtuar se do të...
Auto28 Korrik 2020
Rrjeti social, Twitter, e ka pezulluar llogarinë e djalit të presidentit amerikan, Donald Trump Jr, për shkak të përmbajtjes mashtruese dhe potencialisht të dëmshme. Të njëjtin postim e ka shpërndarë edhe vetë kreu i Shtëpisë...
Lajme14 Korrik 2020
Ambasada e Kosovës në Vjenë, ka njoftuar se do të pezullohen të gjitha fluturimet në shtetet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu edhe fluturimet drejt dhe nga Prishtina. Kjo po bëhet me vendim të Ministrisë së...
Lajme11 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë të ditur se më datë 30 qershor 2020 ka nxjerrë vendim për pezullimin 7 ditor të të gjitha vendimeve jolegjitime të marra nga ish-ministri në detyrë,...
Lajme06 Korrik 2020
Coronavirusi ka depërtuar edhe në rektoratin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Është evidentuar një rast pozitiv me COVID-19 dhe për këtë si masë mbrojtëse është vendosur që të mbyllet rektorati. Këtë e ka bërë...
Auto25 Qershor 2020
Koleksioni i dokumenteve 269 GB postuar 24 vjet, nga 1996 deri në 2020. Twitter ka ndaluar një grup që po rridhnin vite të regjistruara nga departamentet e policisë, transmeton lajmi.net. Grupi, i quajtur mohimi i...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Koreja e Veriut ka pezulluar planet për “Veprim ushtarak” kundër Koresë së Jugut, kanë raportuar mediat shtetërore. Në javët e fundit ka pasur rritje të retorikës së ashpër nga veriu ndaj aktivistëve të cilët planifikonin...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Koreja e Veriut ka pezulluar planet për aksion ushtarak kundër Koresë së Jugut, sipas mediave shtetërore. Kohët e fundit ka pasur një tension të shtuar ndërmjet dy vendeve, për shkak të fletushkave propagandistike që grupe...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka vazhduar ndalimin e disa prej kartonëve të gjelbër dhe poashtu ka pezulluar vizat për disa prej kategorive të punëtorëve të huaj deri në fund të vitit. Kjo do të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.