×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Jep dorëheqje shefi i Shërbimit Ushtarak gjerman të Kundërzbulimit

  FrontOnline
  24 Shtator 2020

  Shërbimi Ushtarak gjerman i Kundërzbulimit (MAD) do të ketë një udhëheqje të re, sipas disa burimeve.

  Presidenti aktual i agjencisë së sigurimit, Christof Gramm, do të largohet nga posti, të cilin e ka mbajtur që nga viti 2015

  “Ministrja e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer vendosi, me pëlqimin e tij, ta lirojë Christof Gramm-in nga roli i tij, në muajin e ardhshëm”, tha një zëdhënës i Ministrisë.

  “Pasardhësi i tij do të vendoset së shpejti,” shtoi zëdhënësi.

  Masa ka për qëllim përparimin e procesit të reformës në agjenci dhe në ushtrinë gjermane, pas një serie skandalesh që përfshijnë ekstremistët e djathtë.

  MAD ka një rol të spikatur në luftën kundër ekstremizmit të djathtë në ushtrinë gjermane.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Në raundin e tretë të referendumeve kombëtare, të planifikuar për 22 shtator 2024, qytetarët zviceranë do të votojnë për reformën e pensioneve...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Policia ka hapur zjarr ndaj protestuesve jashtë parlamentit të Kenias teksa ata tentuan të sulmonin ndërtesën ndërsa deputetët brenda miratuan një legjislacion...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Mbyllja e pikëkalimit në Rafah mes Egjiptit dhe Gazës ka pamundësuar evakuimet mjekësore të së paku 2.000 pacientëve, tha një zyrtar i...
  Të tjera
  Sport25 Qershor 2024
  Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e...
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovës dhe të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës, respektivisht, njësiti i hetimeve të stacionit policor Qendra me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shprehur ankesa se nuk pati asnjë iniciativë, nga palët kosovare dhe ajo serbe, për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.