[wp-story]

Bota/Rajoni

Jep dorëheqje shefi i Shërbimit Ushtarak gjerman të Kundërzbulimit

Jep dorëheqje shefi i Shërbimit Ushtarak gjerman të Kundërzbulimit
20:37 | 24 Shtator 2020

Shërbimi Ushtarak gjerman i Kundërzbulimit (MAD) do të ketë një udhëheqje të re, sipas disa burimeve.

Presidenti aktual i agjencisë së sigurimit, Christof Gramm, do të largohet nga posti, të cilin e ka mbajtur që nga viti 2015

“Ministrja e Mbrojtjes, Annegret Kramp-Karrenbauer vendosi, me pëlqimin e tij, ta lirojë Christof Gramm-in nga roli i tij, në muajin e ardhshëm”, tha një zëdhënës i Ministrisë.

“Pasardhësi i tij do të vendoset së shpejti,” shtoi zëdhënësi.

Masa ka për qëllim përparimin e procesit të reformës në agjenci dhe në ushtrinë gjermane, pas një serie skandalesh që përfshijnë ekstremistët e djathtë.

MAD ka një rol të spikatur në luftën kundër ekstremizmit të djathtë në ushtrinë gjermane.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera