×
Etiketë: shërbimit
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot është takuar me përfaqësues të sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Ai ka biseduar me ta për zhvillimet e fundit dhe kërkesat e tyre për kompensim shtesë mbi pagën...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me përfaqësues të sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës me të cilët ka biseduar për zhvillimet e fundit, ku përfshihet edhe kërkesa e tyre për kompensim shtesë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shërbimi Ushtarak gjerman i Kundërzbulimit (MAD) do të ketë një udhëheqje të re, sipas disa burimeve. Presidenti aktual i agjencisë së sigurimit, Christof Gramm, do të largohet nga posti, të cilin e ka mbajtur që...
Lajme16 Shtator 2020
Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti, se po injoron kërkesat e Shërbimit Korrektues të Kosovës në lidhje me përfshirjen e stafit të saj...
Front TV15 Shtator 2020
Qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, 49 zyrtarë të burgjeve janë infektuar me Coronavirus. Prej tyre aktualisht janë 8 raste aktive. Këtë gjë e ka konfirmuar në një intervistë për Front Online, Nehat Thaçi, drejtor...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Siç njoftojnë mediat malazeze, Milan Knezheviq, një nga liderët e koalicionit të partive pro-ruse e serbomëdha, të mbledhura rreth “Frontit Demokratik”, përflitet si kandidati kryesor për pozitën e drejtorit të Agjencisë së Sigurisë Kombëtare –...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini është ndalur tek puna e shërbimit psikosocial realizuar gjatë vitit shkollor që lamë pas. Shahini në Facebook ka shkruar se, vitin e ardhshëm shkollor do të dyfishohe numrin i punonjësve...
Lajme22 Gusht 2020
Ndonëse është thënë e treguar për jetën e komandantit legjendar Adem Jashari, i cili me tërë familjen e tij u flijua për lirinë e vendit, një fotografi e tillë nuk është parë deri më tani....
Front TV11 Gusht 2020
Kosova që nga marsi po përballet me pandeminë globale Covid-19 dhe situata epidemiologjike në vendin tonë është rënduar javëve të fundit. Kosova në bazë të statistikave del të jetë vendi më më shumë të infektuar...
Lajme22 Korrik 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka mbajtur takimin e parë të Grupit Punues për Hartimin e Draft-Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Sipas komunikatës për medie, hartimi i Draft Ligjit për SHKK-në është nismë reformuese e...
Lajme22 Korrik 2020
Shërbimit Korrektues i Kosovës sot ka mbajtur takimin e parë të Grupit Punues për Hartimin e Draft Ligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Hartimi i Draft Ligjit për SHKK-në është nismë reformuese e Shërbimit Korrektues...
Lajme21 Qershor 2020
Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës, Anton Quni, ka thënë se ka një dakordim mes partnerëve të koalicionit për të filluar shërbimin ushtarak. “Shërbimi ushtarak ka qenë pjesë e programit qeverisës mes LDK-së dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.