×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shahini: Vitin e ardhshëm shkollor dyfishojmë numrin e punonjësve të shërbimit psikosocial

  FrontOnline
  26 Gusht 2020

  Ministrja e Arsimit, Besa Shahini është ndalur tek puna e shërbimit psikosocial realizuar gjatë vitit shkollor që lamë pas.

  Shahini në Facebook ka shkruar se, vitin e ardhshëm shkollor do të dyfishohe numrin i punonjësve të shërbimit psikosocial.

  “Me dyfishimin e numrit të psikologëve dhe punonjësve social vitin e ardhshëm shkollor, jemi të bindur se do të kontribuojmë drejtpërdrejt në përmirësimin e mëtejshëm të eksperiencës shkollore të nxënësve tanë”, ka shkruar ajo.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Sindikatat do t’i dorëzojnë kërkesat e tyre qeverisë së re si rritje e pagave në sektorin privat dhe publik, si dhe pagë...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi ​​urdhër-arrest të martën për ish-ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu dhe shefin e saj ushtarak të shtabit Valery...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia Rajonale në Ferizaj gjatë muajve të fundit ka realizuar një varg planesh operative në komunikacion me qëllim të parandalimit të aksidenteve....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Sindikatat do t’i dorëzojnë kërkesat e tyre qeverisë së re si rritje e pagave në sektorin privat dhe publik, si dhe pagë...
  Sport25 Qershor 2024
  Futbollisti kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani, është shprehur i ngazëllyer që ishte pjesë e skuadrës kuqezi në Evropianin ‘Gjermani 2024’....
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia në Prishtinë ka njoftuar se kanë sekuestruar një revole të tipit TT dhe nëntë fishekë te një shofer që e kishin...
  Sport25 Qershor 2024
  Trajnerëve të Zvicrës iu vodhën kompjuterët në Dusseldorf gjatë EURO 2024, megjithatë nuk është komprometuar asnjë e dhënë sensitive apo informacion në...
  Lajme25 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës në sesionin veror. Ai...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.