×
Etiketë: shahini
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ish-ministrja e Arsimit në shtetin e Shqipërisë, Besa Shahini, ka dhënë dorëheqje nga posti që e ushtronte, shkruan Front Online. Pas dorëheqjes, ajo ka bërë publike disa nga arsyet që sipas saj e çuan deri...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale Shahini dhe pasuesen e saj. Kryeministri Edi Rama...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri Besa Shahini ka vijuar takimin me drejtuesit e Drejtorive dhe Zyrave të Arsimit Parauniversitar në lidhje me masat e ndërmarra për fillimin e vitit të ri shkollor 2020-2021. Në videon...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri Besa Shahini ka thënë se me themelimin dhe angazhimin e vazhdueshëm të “Parlamentit të Nxënësve” – organ këshillimor pranë kësaj ministrie – është çuar përpara interesi i...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini është ndalur tek puna e shërbimit psikosocial realizuar gjatë vitit shkollor që lamë pas. Shahini në Facebook ka shkruar se, vitin e ardhshëm shkollor do të dyfishohe numrin i punonjësve...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi është shprehur mbi çështjen e fillimit të ri shkollor duke nënvizuar se vendimi mbi skenarin e tij do të merret nga Task-Forca...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Qeverinë e Shqipërisë, Besa Shahini ka zhvilluar një takim me homologun e saj, ministrin e Arsimit dhe Shkencës të Kosovës, Ramë Likaj. Takimi u zhvillua në Prishtinë, ku...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini ka ndarë në Facebook-un e saj surprizën e veçantë që ka marrë ditën e sotme. Shahini është befasuar nga dy mbesat e saj, Vesa dhe Verina të...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Situata me arsimin në Shqipëri ka nxjerrë në një deklaratë për shtyp Ministren e Arsimit Besa Shahini ku foli për masat e ndërmarra për të adresuar problematikat e krijuara pas tërmetit dhe pandemisë, por edhe...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Pas propozimit të rektorëve të Universiteteve, Ministria e Arsimit ka vendosur datën 30 korrik për mbajtjen e zgjedhjeve në Universitete. Data e zgjedhjeve në Universitete ishte caktuar edhe më herët por për shkak të pandemisë...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ministrja e Arsimit në Republikën e Shqipërisë, Besa Shahini, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale, për presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Në një shkrim në rrjete sociale, Shahini...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë e Shqipërisë, znj. Besa Shahini ka dedikuar një status të veçantë në rrjete sociale mbi përdorimin e librave shkollorë nga Shqipëria për shqiptarët në Serbi. “Pas shumë vite përpjekjesh,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka dedikuar një status të veçantë në rrjete sociale mbi përdorimin e librave shkollorë nga Shqipëria për shqiptarët në Serbi. Ajo thotë se tashmë ka filluar tashmë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.