×
Etiketë: urgjentisht
Lajme21 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës po e konisderon shqetësuese sjelljen e qeverisë aktuale karshi krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia dhe neglizhencën e saj për të kaluar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike javën që shkoi. Sipas PDK-së,...
Lajme09 Gusht 2020
Avokati Arianit Koci ka thënë se AKI’ja duhet urgjentisht të rekrutojë individë që jetojnë në brezin kufitar Kosovë-Serbi të mbledhin informata për lëvizjet e ushtrisë serbe. Koci ka thënë se kjo është legjitime dhe është...
Front TV23 Korrik 2020
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që urgjentisht të veproj dhe të ndihmojnë gastronomët e Kosovës në këtë kohë pandemie. Krasniqi than ë...
Front TV16 Korrik 2020
Vendosja e masave të reja kufizuese nga Qeveria e Kosovës, e poashtu edhe ndalimi i veprimtarisë së disa bizneseve me qëllim të parandalimit të rasteve me Covid-19, ka bërë që të rriten pakënaqësitë tek këto...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ligji anti-Covid duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit ashtu si e kërkon Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani. Sipas tij, pandemia është rasti më...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka ngushëlluar familjarët e 6 personave që humbën jetën si pasojë e koronavirusit sot në Kosovë përmes një postimi në Facebook. Në të njëjtin postim, Osmani i kërkoi Qeverisë që urgjentisht ta...
Lajme29 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova nuk ka nevojë që të shkojë në zgjedhje të reja. Abazi ka thënë se Hotit...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka kërkuar nga Qeveria që urgjentisht të hapen kufijtë dhe të hiqen ndalesat dhe kushtet e vendosura nga kompetentët, siç janë testi negativ PCR jo më i vjetër...
Lajme17 Qershor 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, kërkon që të ndalet urgjent siç thotë ai “rrezikimi i Manastirit Deçanit dhe respektimit të zonës së mbrojtur të manastirit, dhe ndalimin e paligjshmërisë”. “Kjo...
Ekonomi16 Qershor 2020
Bashkimi Evropian duhet të vendosë urgjentisht për një paketë masash fiskale për të ndihmuar bllokun të kalojë krizën e shkaktuar nga pandemia COVID-19. Kështu ka deklaruar Fabio Panetta, anëtar bordi i Bankës Qendrore Evropiane. “Është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.