Bota/Rajoni

Pacolli: Ligji anti-Covid duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit

Pacolli: Ligji anti-Covid duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit
16:15 | 06 Korrik 2020

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ligji anti-Covid duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit ashtu si e kërkon Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani.

Sipas tij, pandemia është rasti më i mirë me qenë bashkë politikisht.

“Ligji anti-COVID duhet të vijë urgjentisht në sallën e Kuvendit ashtu si e kërkon Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani. Le t’i lejmë mënjanë sherret, llogaritë kur COVID-19 është ulur këmbëkryq dhe mes deputetëve”.

“Ta përkryejmë nëse është nevoja, por të jemi të përgjegjshëm. Pandemia është rasti më i mirë me qenë bashkë politikisht! Nuk fitohen poena politike duke fajësuar shoqishoqin! Ka probleme kushtetuese, financiare, koordinimi që duhen adresuar”.

 

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera