×
Etiketë: treta
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqipëria renditet e treta në Evropë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet në raport me popullsinë, pas Letonisë dhe Lituanisë. Sipas të dhënave të Eurostat dhe INSTAT, që i referohen vitit 2017,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një studim me teste serologjike ka zbuluar se gati një e treta e popullatës së Afganistanit, apo rreth 10 milionë banorë, mund të jenë infektuar me koronavirus, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e Afganistanit, transmeton...
Lajme04 Gusht 2020
Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, u ka bërë thirrje qytetarëve të vendit tonë që të zbatojnë masat e institucioneve shëdnetësoire në kohën kur pandemia COVID-19 po përhape tme shpejtësi të madhe. Ai në...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është në ditën...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Shqipëria renditet e treta në botë për përdorimin e kokainës, në nivele të njëjta me Australinë dhe Kanadanë, sipas hartës së përditësuar të raportit botërore të drogave 2020, një publikimin i Zyrës së Kombeve të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Ekzistenca e shërbimeve të automatizuara shtetërore është mënyra më efikase për të reduktuar korrupsionin, burokracitë dhe ineficencën e administratave publike në të gjithë botën. Për këtë arsye, qeverisja digjitale është shndërruar në një koncept bazë...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Sekretariati Shtetëror për Çështjet Ekonomike (SECO) beson se lëvizja e lirë e njerëzve, e cila u lejon qytetarëve të vendeve të BE-së dhe EFTA të punojnë në Zvicër, ka një efekt pozitiv në ekonominë e...
Lajme28 Qershor 2020
Në dy javët e fundit, Kosova është bërë vendi i 3-të me numrin më të madh të infektimeve me koronavirus në Evropë për 100 mijë banorë. Për këtë interval kohor, Kosova renditet në vendin e...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ka pasur hapa të ndryshëm lehtësues në Zvicër që nga 11 maji. Në një hap të mëtejshëm, Këshilli Federal do të heqë kufizimet që lidhen në pranimin e punëtorëve nga vendet e treta – d.m.th...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Rreth një e treta e rasteve të rënda të COVID-19 kanë pasur forma të rrezikshme të trombozës, që mund të jetë një faktor që kontribuon në shkallën e vdekshmërisë midis pacientëve, pretendojnë shkencëtarët. Tromboza, pra...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.