×
Etiketë: testohen
Lajme23 Shtator 2020
Katër mësimdhënës të shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli, i cili tha se deri më sot janë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Hong Kongu do t’i rihapë kafenetë, pishinat dhe parqet nga e premtja, teksa ka paralajmëruar zbutjen e kufizimeve, pas testimit të gati dy milionë personave në një program të organizuar qeveria kinez, në të cilin...
Lajme10 Shtator 2020
Ministria e Arsimit ka vendosur që viti i ri shkollor në Kosovë të filloj më 14 shtator. Nga Ministria e Arsimit dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), janë shprehur të përgatitur...
Front TV09 Shtator 2020
Testet serelogjike, të cilat tregojnë se nëse një person ka qenë apo është i infektuar me virusin Covid-19, po vazhdojnë të mos kryhen në institucionet publike shëndetësore në vend. Ndonëse janë të përgatitur për të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Një autobus largohet nga stacioni dhe fillon udhëtimin. Por, personi që qëndron prapa timonit nuk është shoferi – ata thjesht janë operatorë të sigurisë. Autobusi mund të vozitë vet, shkruan AP. New Taipei City është...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Për shkak të një rasti të dyshuar me Covid 19, stafi e klubit „Loco Bar“ të martën në faqen e tyre zyrtare në Facebook kanë njoftuar të gjithë ata klientë që kanë vizituar këtë lokal...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Kandidati për president dhe kandidatja për zëvendëspresidente të SHBA-së, do të testohen çdo ditë pasi zyrtarët e kampanjës zgjedhore dëshirojnë të zbatojnë në maksimum disa prej protokolleve shëndetësore të COVID-19. Kështu së paku ka konfirmuar...
Front TV13 Gusht 2020
Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka njoftuar se çerdhet në Gjakovë nuk do të hapen derisa të kryhen testimet për COVID-19 për të gjitha edukatorët dhe personelin e çerdheve, për të shmangur përhapjen e infeksionit...
Lajme08 Gusht 2020
Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga sot, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet verore në Kosovë do të obligohen të testohen për COVID-19 sapo të kthehen...
Lajme07 Gusht 2020
Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj Halimaj, ka thënë se gjatë javës së ardhshme qytetarët do të mund të testohen për COVID-19 edhe në laboratore private. Kështu ka bërë të ditur ajo në Klan Kosova, duke shtuar se...
Vip21 Korrik 2020
Organizatorët e një eventi erotik të tipit “Eyes Wide Shut” po u kërkojnë të ftuarve të tyre 3000 euro për person, dhe gjithashtu duhet të rezultojnë negativ në testin e koronavirusit. Ajo që po njihet...
Lajme19 Korrik 2020
Komisioni për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut vlerëson se arsyetimi i autoriteteve shëndetësore që një i vdekur me Covid-19 ka patur sëmundje të tjera shoqëruese, shkakton huti në opinion. Sipas tyre,...
Lajme18 Korrik 2020
Të infektuarit me Covid-19 që nuk e kanë gjendjen e rënduar, po e kanë vështirë qasjen në institucionet shëndetësore. Ata takimin e fundit me staf mjekësor e kanë ditën kur testohen. E pastaj të njejtit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.