Gjuha:
×
 • Vip
 • Vip

  Të ftuarit e festës së seksit testohen për koronavirus para hyrjes në vilën milionere

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Organizatorët e një eventi erotik të tipit “Eyes Wide Shut” po u kërkojnë të ftuarve të tyre 3000 euro për person, dhe gjithashtu duhet të rezultojnë negativ në testin e koronavirusit.

  Ajo që po njihet tashmë si ‘orgjia e milionerëve’ do të organizohet kësaj të shtune në një vilë private në rezortin luksoz të Comporta, një orë larg Lisbonës në Portugali.

  Mediat vendase thonin se më shumë se 40 të ftuar janë regjistruar për eventin e organizuar nga shoqëria e anëtarëve privatë Purilia, e cila mburret në faqen e saj të internetit për eksperienca “luksoze” për “sipërmarrës, figura publike dhe emra të njohur të ekranit.”

  Një event i ngjashëm u mbajt dhe në fillim të vitit në Lisbonë ku raportohet se morën pjesë politikanë, futbollistë të njohur, aktorë dhe yje të ekranit.

  Kandidatët që nuk janë anëtarë të shoqërisë do të duhet të kalojnë një proces “rigoroz” selektimi ku përfshihen intervista dhe të dhëna të detajuara për pranimin, njofton kompania.

  Në event do të përdoren “maska veneciane” për të mbrojtur identitetin e pjesmarrësve, ndersa nuk parashikohen masa shtesë për koronavirusin.

  Vendndodhja e vilës së festës së seksit është mbajtur sekret. Autoritetet shëndetësore janë shprehur se shkel kufizimet e numrit të njerëzve që mund të marrin pjesë në evente private por organizatorët thonë se kanë marrë të gjitha lejet e nevojshme.

  Në faqen e internetit të Purilia eventi është quajtur “Comporta Private cocktail. Moet & Chandon.”

  Ndërkohë limuzina luksoze po përgatiten për transportimin e të ftuarve në vendndodhjen sekrete, të cilët besohen se janë nga vende të ndryshme të Evropës.

  Mesazhi i organizatorëve thotë: “Purilla është këtu për nevojat shoqërore dhe të zbavitjes së anëtarëve të saj, me standardet më të larta të ekselencës, për pasurim kreativ dhe kulturor, si dhe mjedis të sigurtë për eksplorim personal”.

  Duke cituar fjalë nga stilisti i njohur francez Coco Chanel, në promovimin e eventit ata shtojnë: “E adhuroj luksin, jo për pasurinë dhe ornamentet e tij, por për mungesën e vulgaritetit”.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Vip05 Qershor 2023
  Këngëtari shqiptar, Korab Jetishi është takuar me aktorin e famshëm amerikan, John Josep Travolta. Këtë informacion e ka bërë të ditur vetë...
  Vip05 Qershor 2023
  Në fund të muajit prill, Fifi dhe partneri i saj Adis Patushi u bënë prindër të një djali – Theo Mal Patushi....
  Vip05 Qershor 2023
  Klea dhe Elgiti kurorëzuan mbrëmjen e djeshme dashurinë e tyre disavjeçare në martesë. Çifti mbajtën një dasmë madhështore në Himarë me të...
  Të tjera
  Lajme05 Qershor 2023
  Është mbajtur takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP), në Mal të Zi. I...
  Vip05 Qershor 2023
  Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.