×
Etiketë: shpejt
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe republikanët në Senat, thanë më 19 Shtator se do të lëviznin me shpejtësi për të gjetur një pasardhës të Gjykatës Supreme, pas vdekjes së gjykatëses liberale Ruth...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Greqia dhe Shqipëria kanë vendosur të punojnë së bashku për të zgjidhur me shpejtësi çështjet e mbetura pezull mes dy vendeve. Në përfundim të një darke pune që kryeministri shqiptar Edi Rama dhe homologu i...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Albin Kurtin, shumë shpejt do ta përfaqesojnë delegacionin e Kosovës, shkruan Front Online. Osmani madje shton se këtë përfaqësim do ta bëjnë më...
Lajme08 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në një konferencë për media tha se kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka dorën e shtrirë për të bashkëpunuar me Lëvizjen Vetëvendosje, raporton Front Online. Konjufca...
Lajme08 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për të kërkuar seancë të jashtëzakonshme, për raportimin e kryeministrit të vendit, Avdullah Hoti lidhur me takimet e delegacionit të Kosovës në Uashington dhe marrëveshjen e...
Lajme07 Shtator 2020
2 ditë pas arritjes së marrëveshjes në Uashington, u ritakuan në Bruksel. Atje, Hoti e Vuçiq ri vazhduan dialogun Kosovë-Serbi nën ndërmjetësimin e përfaqësuesit të lartë të BE’së për punë të jashtme, Joseph Borell. E...
Lajme28 Gusht 2020
Ai ka vlerësuar se izolimi i menjëhershëm dhe hapja e plotë ka bërë që në vend të dyfishohet numri i rasteve të të infektuarve e deri te humbja e betejës me këtë virus. “Mendoj që...
Lajme26 Gusht 2020
Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, dikur kryetar i Komisionit për demarkimin e kufirit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se demarkacioni i solli dëme të mëdha Kosovës. Ai ka deklaruar në KTV se ministri...
Kronika23 Gusht 2020
Shaban Syla nga Burgu i Dubravës për Gazetën Express ka folur rreth konfliktit që ka ndodhur dje në fshatin Nekoc të Drenasit e si pasojë një person ka mbetur i vrarë. I dyshuari kryesor për...
Lajme14 Gusht 2020
Pakoja për Rimëkëmbje Ekonomike e propozuar nga Qeveria e Kosovës në krye me Avdulllah Hotin, po shihet me optimizëm nga komuniteti i bizneseve. Të paktën kështu ka deklaruar në një intervistë për Front Online, drejtori...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë Kurti, Glauk Konjufca, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të Qeverisë Hoti. Konjufca përmes një statusi në Facebook ka paralajmëruar se “Qeverisja e mirë do të rikthehet...
Lifestyle10 Gusht 2020
Nëse keni vërejtur që flokët tuaj janë me yndyrë ditën pas larjes, dhe përveç kësaj, duket shumë e pajetë, ka shumë të ngjarë të bëni gjëra të gabuara që lënë një shenjë në flokët tuaj....
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova ka komentuar përplasjet e fundit ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës LDK- AAK. Ai në një përgjigje të shkurtër për Gazeta Blic ka përjashtuar mundësinë e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.