×
Etiketë: shkak
Lajme17 Shtator 2020
Njëri nga zëvendësprokurorët kryësorë të Dhomave të Specializuara po raportohet se ka dhënë dorëheqje pas informacioneve se në zyrat e OVL-UÇK-së janë dërguar dosje të Speciales. Zëvendësprokurori në Zyrën e Prokurorit të Specializuar, Kwai Hong...
Lajme17 Shtator 2020
Ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LKD), Naser Osmani dhe Atdhe Gashit, ish-këshilltar i ish-kryeministrit të Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshit, të akuzuar për shmangie nga tatimi dhe shpërdorim....
Front TV17 Shtator 2020
Në mungesë të kuorumit, ka dështuar të votohet sërish Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Front Online. Në votim kanë marrë pjesë vetëm 40 deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...
Lajme15 Shtator 2020
Në shkollat e Kosovës sot ka nisur viti i ri shkollor. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka thënë që përkundër kushteve të pazakonta si shkak i pandemisë sipas tij, procesi mësimor ka nisur mirë. “Në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ish-ministrja e Arsimit në shtetin e Shqipërisë, Besa Shahini, ka dhënë dorëheqje nga posti që e ushtronte, shkruan Front Online. Pas dorëheqjes, ajo ka bërë publike disa nga arsyet që sipas saj e çuan deri...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kufizimet si pasojë e koronavirusit kanë çuar në një rënie të përdorimit të transportit në të gjithë botën. Por ndonëse këto masa kanë shkaktuar telashe te njerëzit, ato kanë qenë një lajm i mirë për...
Kronika10 Shtator 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka vdekur një grua e cila dy herë ishte konfirmuar me COVID pozitiv. Për vdekjen e të ndjerës familjarët kanë raportuar në polici se kjo erdhi shkak i...
Kronika08 Shtator 2020
Në policinë e Kosovës është raportuar për një mosmarrëveshje në Prizren. Sipas policisë, pas një mosmarrëveshje të një borxhi të më hershem, në mes dy të dyshuarve meshkuj kosovarë, ka ardhur së pari tek rrahja...
Lajme08 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e dytë e muajit shtator do të kushtëzohet me mot kryesisht të qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK bën të ditur se për shkak të...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar një pjesë të ndihmave financiare për Etiopinë për shkak të mungesës së përparimit në bisedimet me Egjiptin dhe Sudanin rreth digës masive që Etiopia është duke e ndërtuar në Nilin...
Lajme03 Shtator 2020
Me vendim të Policisë së Kosovës janë anuluar të gjitha aktivitetet e planifikuara të Hardh Fest “Online Edition”, për shkak të situatës me COVID-19. “Shnosh si kokrra” do të mbahej gjatë fillimit të muajit shtator,...
Lajme02 Shtator 2020
Nesër në lagjen ‘Pejton’ në Prishtinë do të fillojë asfaltimi i rrugëve, për shkak të të cilës nga 08:00 e mëngjesit e deri të premten në orën 18:00, rrugët “Nazmi Mustafa”, “Sejdi Kryeziu” dhe “Perandori...
Vip01 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, ka rënduar gjendjen ekonomike të shumë qytetarëve, raporton Front Online. Aktorja Besnike Arifi, është dorëzuar dhe thotë se nuk do të jap më përgjegjësi ndaj shtetit. Ajo ka treguar se ka humbur dy...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.