×
Etiketë: shërim
Lajme03 Gusht 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka uruar shërim të shpejtë Kryeministrit Avdullah Hoti, pas infektimit me COVID-19. Veseli ka apeluar te qytetarët që t’i bartin maskat dhe ta mbajnë distancën dhe...
Lajme01 Gusht 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka njoftuar se është shëruar nga COVID-19. Ai ka falenderuar të gjjthë ata që janë lutur për shëndetin e tij, derisa ka thënë edhe disa fjalë për...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i ka uruar shërim të shpejtë Jakup Krasniqit, i cili ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Limaj u ka bërë thirrje...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti, i ka dëshiruar shërim të shpejtë kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, nga virusi Covid-19. Ai gjithashtu iu ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve të të vdekurve...
Lajme10 Korrik 2020
Migjen Kelmendi nga PDK ka thënë se janë mbështetësit e Vetëvendosjes ata që po ia urojnë Isa Mustafës vdekjen pasi u prek nga koronavirusi. Por, kësaj deklarate i është përgjigjur Arlind Manxhuka i Vetëvendosjes që...
Lajme10 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook i ka uruar shërim të shpejtë të parit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pasi ky i fundit...
Lajme10 Korrik 2020
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, i ka uruar shërim të shpejtë kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot njoftoi se ka dalë pozitiv për koronavirus. Ai tha se pavarësisht bindjeve politike, si shqiptarë duhet...
Lajme09 Korrik 2020
Ka vdekur si pasojë e leukemisë akute, Getuar Hasani anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Ferizaj Hasani ka qenë student i stomatologjisë, dhe veprimtar entuziast i LDK’së në Ferizaj. Kështu edhe e ka përshkruar...
Lajme19 Qershor 2020
Në Komunën e Vushtrrisë sonte ka një rënie sa i përket numrit të rasteve të paraqitura me COVID-19 në krahasim me ditët paraprake. Drejtori i Shëndetësisë Sylejman Meholli thotë për RTV Dukagjinin se të shtatë...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Drejtoresha e Klinikës për Sëmundje Ngjitëse, Milena Stevanoviq duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve për vdekshmërinë nga COVID-19, tha se 50% e pacientëve që kanë humbur jetën nga COVID-19, janë sjellur për shërbim tepër...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.