×
Etiketë: rrugës
Kronika14 Gusht 2020
Në Fushë-Kosovë, një person është hedhur nga kati i gjashtë. Policia gjendet në vendin e ngjarjes, ndërsa akoma nuk ka dalë me një njoftim se çfarë ka ndodhur aty, veçse aty shihet se personi që...
Lajme14 Gusht 2020
Me gjithë ndalimin e ndërtimit të rrugëve magjistrale e tranzitore nëpër zona speciale të mbrojtura në Kosovë, kanë vazhduar punimet në rrugën magjistrale Deçan-Plavë në afërsi të Manastirit, ka njoftuar Dioqeza Rashkë-Prizren, raportojnë mediat serbe....
Lajme12 Gusht 2020
Ka filluar asfaltimi i rrugës dhe parkingjeve tek shkolla fillore e mesme e ulët,”Xhemajl Mustafa”. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një statusi në Facebook. “Sot po...
Lajme10 Gusht 2020
Një qytetar ka dërguar disa fotografi, ku shihet se një qenë e ka kafshuar një vajzë 8-vjeçare në Prishtinë. Sipas tij, rasti ka ndodhur në lagjen Tokbashqe në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme rreth orës...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Një qytetar është përplasur nga një automjet, e më pas shoferi është larguar nga vendngjarja. Sipas dëshmitarëve i aksidentuari u la i...
Lajme31 Korrik 2020
Janë raportuar disa aksidente të ndodhura gjatë orëve të pasdites, për shkak të motit të ligë që po mbretëror dhe të reshjeve të shumta të shiut në mbarë vendin. Një i tillë ka ndodhur në...
Lajme30 Korrik 2020
Në 21-vjetorin e masakrës më të madhe në qytetin e Mitrovicës, ku ishin vrarë 31 bashkëqytetarë nga ana e forcave serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë, përkatësisht në rrugën e Kovaçëve në Mitrovicë, përfaqësues...
Kronika30 Korrik 2020
Për veprën penale “Vrasje në Tentativë” një person është arrestuar në Perqevë të Klinës. Rasti ka ndodhur dje, derisa i njëjti ka plagosur me pistoletë bashkëshorten e tij, ndërsa gjatë transportimit të viktimës për në...
Lajme28 Korrik 2020
Mikrobiologu Lul Raka thotë se në Kosovë aktualisht situata me Covid-19 është alarmante. Tha se në tre javët e fundit, numri i rasteve të reja me koronavirus në Kosovë është më e madhja në Europë....
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Një 40-vjeçari i është përkeqësuar gjendja në plazhin e Borshit në Sarandë dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:30 kur viktima po dërgohej për trajtim....
Lajme23 Korrik 2020
Organizatat e Shoqërisë Civile të mbështetura nga përfaqësues të fshatrave të Rugovës, shprehën pakënaqësi lidhur me vendimin e prokurorisë për ndalimin e qarkullimit të lirë të qytetarëve me materiale ndërtimi në zonat e tyre. Pas...
Ekonomi17 Korrik 2020
Dje ka nisur rregullimi i rrugës Pleshinë-Kashtanjevë të Ferizajt. “Sot, nisi puna për ta ndërtuar këtë vepër infrastrukturore, që gjarpëron në 23 kilometrat e trupit të saj, frutet e së cilës i japin dimension të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama postoi në facebook, pamje nga puna që po bëhet në aksin rrugor Qukës-Qafë Pllocë. Kreu i qeverisë i shoqëroi pamjet edhe me një koment në lidhje me këtë rrugë, e cila...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.