Gjuha:
×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Nisi rregullimi i rrugës Pleshinë – Kashtanjevë

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Dje ka nisur rregullimi i rrugës Pleshinë-Kashtanjevë të Ferizajt.

  “Sot, nisi puna për ta ndërtuar këtë vepër infrastrukturore, që gjarpëron në 23 kilometrat e trupit të saj, frutet e së cilës i japin dimension të ri zhvillimit rural, ekonomisë lokale në përgjithësi e turizmit malor në veçanti”, ka shkruar kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i cili kishte dalë për të ndjekur fillimin e punëve në këtë projekt.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, në emisionin “FIVE” ka komentuar draft-statutin e Asociacionit të komunave me...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një vetaksident trafiku me të lënduar ka ndodhur këtë të premte në autostradën “Ibrahim Rugova”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se një...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, njëherit edhe deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëresha Kryeziu, ka folur në Euronews Albania ka folur...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar se nuk është konsultuar me kryeministrin Albin Kurti për propozimin e draft-statutit për Asociacionin tek...
  Lajme09 Qershor 2023
  Deputetja e partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka publikuar një fotografi bashkë me shefen e saj në Parlament, Mimoza Kusari-Lilën, ministren Artane Rizvanolli...
  Lajme09 Qershor 2023
  Policia në Skenderaj sot ka realizuar një bastisje dhe ka konfiskuar dy armë dhe municion. Në njoftimin e policisë thuhet se janë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ish Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Pierre Mirel, në një intervistë me Zërin e Amerikës tha se Kosova duhet të...
  Lajme09 Qershor 2023
  Se ka krisje mes raporteve Kosovë – SHBA, nuk e mohon as deputeti Xhavit Haliti. Ai për Front Online thotë që shteti...
  Lajme09 Qershor 2023
  Deputeti Xhavit Haliti në një prononcim për Front Online thotë se marrëveshjet që janë nënshkruar në Bruksel e Ohër nuk janë lojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.