×
Etiketë: rrugës
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe de​puteten e Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi, kanë vizituar punimet në asfaltimin e rrugës Prilluzhë-Bukosh, projekt ky i Ministrisë së...
Kronika04 Shtator 2020
Një qytetar nga fshati Penuhë i Podujevës, ka vdekur në QKUK, pas përkeqësimit të gjendjes në një pompë të derivateve të naftës.Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, trupi i tij është dërguar në IML për...
Lajme31 Gusht 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se po vazhdojnë punimet në projektin e zgjerimit të rrugës nacionale Dolic - Gjakovë. Siç bëhet e ditur, për momentin janë duke u realizuar punimet e ashtuquajtura “të dheut” që...
Lajme28 Gusht 2020
Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës kanë reaguar lidhur me punimet në rrugën Deçan-Plavë. Në reagimin e asociacionit drejtuar Institucioneve të Kosovës, kanë shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit që ndodhën për këtë rrugë, derisa kanë...
Lajme28 Gusht 2020
Për shkak të punimeve të asfaltimit, Komuna e Prishtinës njoftoi se nesër prej orës 08:00 – 15:00, një segment i rrugës “Agim Ramadani” do të jetë i mbyllur për trafik. Saktësisht, do të mbyllet segmenti...
Lajme19 Gusht 2020
Ambasada amerikane në Kosovë ka thënë se respektimi i vendimit gjyqësor paraqet të vetën rrugë që shpien deri te zgjidhja e vërtetë, kur është në pyetje rruga Deçan-Plavë. Përmes një shkrimi në Facebook, ambasada vlerëson...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Partia e Socialistëve Evropianë (PSE) përshëndeti sot marrëveshjen e koalicionit për formimin e qeverisë së re, të publikuar dje nga LSDM dhe BDI, sipas së cilës Zaev do të jetë kryeministër për të gjithë mandatin...
Lajme19 Gusht 2020
Segmenti i rrugës “Agim Ramadani” prej udhëkryqit të rrugës “Karl Gega” deri tek udhëkryqi i rrugës “Eqrem Çabej”, në kryeqytet sot do të jetë i mbyllur për qarkullim prej orës 08:00-12:00. Gjatë kësaj kohe do...
Lajme18 Gusht 2020
Para pak momenteve ka ndodhur një vetaksident në Zabel të Ulët të Drenasit, shkruan Front Online. Një veturë e tipit Golf 4 ka goditur anësoret e rrugës. Në një video të siguruar nga “Front Online”,...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Basri Kadrija, shqiptari nga Maqedonia Veriore është bërë baba i një vajze. Gëzimin e të bërit prind ai e ka festuar në një mënyrë të çuditshme, por të rrezikshme. Basriu ka nxjerrur revolen për të...
Lajme18 Gusht 2020
Rruga që pritet të lidhë komunën perëndimore të Kosovës, Deçanin me Plavën në Mal të Zi është shndërruar në një problem pa zgjidhje në mes të Komunës së Deçanit dhe Manastirit të Deçanit. Punimet janë...
Lajme16 Gusht 2020
Kryepeshkopi i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, po thotë se është pro ndërtimit të rrugës Deçan-Plavë, bazuar në ligjet e Kosovës. Janjiq ka thënë se Ligji për Zonën e Mbrojtur Speciale është miratuar nga Kuvendi...
Lajme15 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se për një asnjë çmim nuk do të ndalet ndërtimi i rrugës që kalon afër zonës së Manastirit. Ai ka thënë se punimet kanë filluar dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.