×
Etiketë: qeverisës
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nisma’s Socialdemokrat, Fatmir Limaj, pas përfundimit të takimit që pati më dy liderët e partive politike në pushtet tha se çështja e presidentit nuk ka qenë temë e takimit, raporton Front Online. “Çështja...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të partive politike të cilët janë pjesë e koalicionit qeverisës, raporton Front Online. Pas përfundimit kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj tha se tema e takimit ka qenë...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi i liderëve të Qeverisë së Kosovës, raporton Front Online. Në këtë takim është diskutuar çështja e dialogut me Serbinë. Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, apeloi që të mos tentohet që të dëmtohen interesat e...
Lajme08 Shtator 2020
Të premten në Shtëpinë e Bardhë me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara ët Amerikës është nënshkruar marrëveshja për normalizim ekonomik në mes të Kosovës e Serbisë. Por, që edhe para nënshkrimit dhe pas saj pati...
Lajme26 Gusht 2020
Çështja e zgjedhjes së presidentit të Kosovës, nuk është fare temë e ditës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, si parti udhëheqëse e koalicionit qeverisës aktual, nuk është duke e shqyrtuar këtë çështje, konfirmojnë zyrtarë të...
Lajme19 Gusht 2020
Të enjten pasdite udhëheqësit e partive të koalicionit qeverisës në Kosovë do të mblidhen për të diskutuar funksionimin e tij pas lëkundjeve të kohëve të fundit që pasuan rifillimin e bisedimeve me Serbinë, të ndërmjetësuara...
Lajme19 Gusht 2020
Brenda dy ditësh pritet të ndodh takimi mes Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, ku pritet të diskutohen raportet mes dy partnerëve të koalicionit, të cilat së fundi kanë pësuar...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa duke mos dashur të komentojë deklaratat e kryetarit të Aleancës për Armërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni qeverisës është mjaft stabil. Haradinaj ditë...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka parashikuar se koalicionit që aktualisht e qeveris Kosovën nuk do t’i zgjasë jeta edhe shumë. Kusari-Lila ka vlerësuar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin...
Lajme29 Korrik 2020
Nesër pritet të zhvillohet takimi i radhës ndërmjet koordinatorit të Kosovës për dialog me Serbinë, Skender Hyseni dhe drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq për arritjen e një marrëveshje finale...
Lajme24 Korrik 2020
Kryeatari i NismaSocialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaruar se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë nëse nuk kemi një unitet të brendshëm nacional. Ai shprehet i bindur se as një kryeministër e as një president...
Lajme17 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në emisionin Pressing të T7, ka folur lidhur me cështjen e mundësisë që Partia Demokratike e Kosovës të futet në koalicionin aktual qeverisës. Hoti ka thënë se nuk ka ndryshim...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe kryetari i AAK-së në Viti Faruk Nura kanë nënshkruar zyrtarisht koalicionin për bashkëqeverisje në Komunën e Vitisë. AAK me marrëveshjen për bashkëqeverisje do ta drejtoj Drejtorinë e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.