×
Etiketë: problem
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme13 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë për Radion Evropa e Lirë, profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në...
Lajme12 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në këtë marrëveshje Gjykata Kushtetuese e...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë Erdogan i është kthyer ashpër homologut të tij francez duke i thënë se do të kishte probleme të mëdha me të personalisht. Përgjigja e presidentit francez erdhi pas deklaratave të Macronit në...
Lajme10 Shtator 2020
Kosova ka potencial për të tërhequr investime të huaja direkte, por kjo është kufizuar nga dështimi për të adresuar disa çështje serioze strukturore, siç është integrimi i kufizuar ekonomik rajonal dhe botëror, paqëndrueshmëria politike e...
Lajme09 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk ka dashur të tregojë nëse do të hyjë në partneritet me ndonjërën nga partitë tjera politike në zgjedhjet e ardhshme. Nënkryetari i kësaj partie Besnik Bislimi në Debat Plus në TV Dukagjini,...
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Lajme02 Shtator 2020
Në AAK e kanë ndarë mënden sa i përket çështjes së presidentit. Nënkryetari Ahmet Isufi ka thënë në “Debat Plus” të RTV Dukagjinit se pretendimi i AAK-së për ta kandiduar Ramush Haradinajn për president është...
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka hedhur poshtë deklarimet e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje se pjesëmarrja e ambasadorit amerikan Richard Grenell në procesin e dialogut do të jetë e rrezikshme...
Auto11 Gusht 2020
Vëzhguesi për privatësi të të dhënave në Francë, CNIL, njoftoi të martën se i ka nisur hetimet preliminare ndaj aplikacionit kinez, TikTok, pasi ka pranuar një ankesë në lidhje me këtë platform. Aplikacioni që është...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe për Evropë, të Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi se Gjykata Speciale është problem politik dhe spektri politik duhet të jetë i bashkuar si kundërvënie ndaj përpjekjeve që po...
Lajme11 Korrik 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar se hekurudha tek aeroporti Adem Jashari është rregulluar. Kjo me një intervenim të vogël, të cilin Abrashi e quajti...
Lajme10 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së (OVL e UÇK-së) bashkë me Shoqatën e ish të Burgosurve Politik të Kosovës dje kanë organizuar protesta në qytete të Kosovës me moton “Në mbrojtje të Luftës Çlirimtare”....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.