×
Etiketë: presidenca
Lajme26 Shtator 2020
Hashim Thaçi e ofronte publikisht, në një studio televizive, transkriptin e takimit me ish-kryeministrit Kurti për ta dëshmuar se po e thotë të vërtetën. Por, Zyra e Presidentit nuk i qëndrojnë pas fjalëve të Shefit...
Lajme01 Shtator 2020
Analisti politik Faton Abdullahu konsideron se dikush nga Presidenca e Kosovës do të duhej të ishte pjesë e delegacionit të Kosovës i cili ka shkuar në SHBA. Sipas tij, delegacioni i Kosovës nuk mund të...
Lajme25 Gusht 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka njoftuar se ka marrë përgjigje nga sekretari i shtetit të Gjermanisë lidhur me liberalizimin e vizave për Kosovën, në një letër për të cilën thotë...
Lajme01 Korrik 2020
Gjashtë muajt e ardhshëm pritet të jenë mundësi e artë që të liberalizohen vizat për Kosovën. Kryesimi i Këshillit të Evropës nga Gjermania po shihet si sinjal pozitiv që qytetarët kosovarë që në fillim të...
Lajme29 Qershor 2020
Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rrama dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, raporton Front Online. Kryeministri  i Shqipërise, menjëher pas takimit është nisur për në Swiss, ku pritet të darkojë me Thaçin...
Lajme24 Qershor 2020
Presidenca ka konfirmuar anulimin e vizitës së presidentit Hashim Thaçi, në Washington pas ngritjes së aktakuzës, nga Gjykata Speciale, raporton Front Online. "Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas njoftimit të bërë publik nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.