×
Etiketë: pranon
Lajme07 Gusht 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), e pranon me shqetësim hapjen e televizionit të ri online, TVV, të drejtuar nga partia politike Lëvizja Vetëvendosje. Themelimi i një mediumi televiziv nga një parti politike është i...
Lajme06 Gusht 2020
Qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i i kanë dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë, 40 pajisje oksigjeno-formuese për luftimin e Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook,...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Një burrë nga Singapori ka pranuar se ka punuar si agjent i Kinës, incident që pritet të rrisë tensionet politike mes Uashingtonit dhe Pekinit. Jun Wei Yeo është akuzuar se ka shfrytëzuar miqësinë me politikanët...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka hedhur poshtë rezultatet e anketave më të reja, të cilat epërsi i japin rivalit të tij demokrat, Joseph Bidenit. “Së pari dhe para se gjithash, unë nuk jam...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Brazil janë regjistruar 1,071 persona të vdekur nga Covid-19, njoftuan autoritetet e këtij vendi. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në vendin më të prekur...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Komisioni Evropian tha të hënën se ka qenë gabim që presidentja Ursula von der Leyen është paraqitur në një video zgjedhore për partinë udhëheqëse të Kroacisë, në prag të zgjedhjeve të së dielës atje. Von...
Lajme30 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, ka bërë të ditur se njësisë K9 të Policisë së Kosovës i janë shtuar edhe 5 qenë të cilët do të shërbejnë për zbulimin e armëve....
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar një telegram urimi nga kryeministrja e Belgjikës, Sophie WILMES, e cila ka shprehur urimet më të sinqerta për marrjen e detyrës së tij si kryeministër i...
Lajme23 Qershor 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka kritikuar qeverinë Hoti për largimin e masave të reciprocitetit ndaj Serbisë. Deputeti opozitar tha se shefi i ekzekutivit po pranon çdo kusht nga presidenti serb, Vuçiq. Në interpelancën...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Papa Françesku të shtunën e ka mbajtur fjalimin e parë me persona të pranishëm fizikisht para tij që prej kohës kur Italia i ka larguar masat e izolimit. Ai ia kushtoi fjalimin punëtorëve shëndetësorë nga...
Vip19 Qershor 2020
Në një video ‘live’ në Instagram këngëtari pranoi se është homoseksual. Pablo Alboran në një video të gjatë tre minutëshe, këngëtari 31-vjeçar, këndoi për Warner Music, ndau të vërtetën e tij dhe u tha fansave...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë të enjten mbrëma se për çështjen e Kosovës serbët “janë të kryqëzuar në mes të dëshirës dhe realitetit”. Vuçiq, që udhëheq një parti politike në Serbi, ka folur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.