×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Trumpi nuk i pranon anketat që i japin epërsi Bidenit

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka hedhur poshtë rezultatet e anketave më të reja, të cilat epërsi i japin rivalit të tij demokrat, Joseph Bidenit.

  “Së pari dhe para se gjithash, unë nuk jam duke humbur, pasi që ato anketa nuk kanë lidhje”, i ka thënë ai televizionit amerikan, Fox Neës.

  Sipas anketës më të re, për Bidenin do të votonin 49 për qind e qytetarëve derisa për Trumpin 41 për qind, raportojnë agjencitë ndërkombëtare të lajmeve.

  “Biden nuk është në gjendje t’i bëjë dy fjali bashkë”, ka shtuar Trumpi.

  “Nuk dua të them se ai nuk është i aftë për president. Megjithatë presidenti duhet të jetë i prerë dhe shumëçka tjetër”, ka thënë mes tjerash presidenti amerikan.

  Zgjedhjet presidenciale në SHBA mbahen në nëtor.

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.